Atrakcje Kłodzka w pobliżu Verona - NOCLEGI KŁODZKO TEL. 665347757

tel. 665 347 757
tel. 665 347 757
VERONA
Przejdź do treści

Atrakcje Kłodzka w pobliżu Verona

ZABYTKI:
Atrakcje Kłodzka i okolic znane są powszechnie. Usytuowanie miasta, jego zabytki, liczne pomniki architektury, piękno dzielnicy staromiejskiej i zieleń nadnyskich bulwarów stanowią o jego kolorycie i niepowtarzalnej atmosferze. Do najcenniejszych pamiątek świetnej przeszłości grodu należą:

Twierdza Główna – jest unikalnym zabytkiem architektury militarnej. Pierwsze budowle obronne istniały na Górze Fortecznej już w IX w. Na przestrzeni stuleci fortyfikacje ulegały ciągłej rozbudowie i zmianom, żeby mogły odpowiadać warunkom ówczesnych zasad sztuki wojennej. Swój rozkwit kłodzka fortalicja zawdzięcza Fryderykowi II Wielkiemu, który uczynił ją jednym z najpotężniejszych bastionów pruskiego Śląska.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – jego budowę rozpoczęli joanici w połowie XIV stulecia. Jest często określany jako największy zabytek na Ziemi Kłodzkiej, gdyż jego walory architektoniczne i wystrój czynią z tego obiektu niezwykłą skarbnicę dzieł sztuki.


Kościół Matki Boskiej Różańcowej – wybudowany w obecnej formie w I połowie XVII w. Szczególnie wartościowa jest znajdująca się w nim polichromia, wykonana najprawdopodobniej przez Schefflera.

Średniowieczny most gotycki, swą formą i wystrojem rzeźbiarskim przypomina Most Karola w Pradze, z którym bywa porównywalny. Zabytek wieńczy sześć grup z figurami.

Ratusz – siedziba władz samorządowych. Prawdopodobnie pierwszą budowlę wzniesiono jeszcze w XIV w. Dzisiejszy wygląd ratusz zawdzięcza przebudowie w XIX stuleciu. Najmniej przerabianą częścią gmachu jest wieża, która pierwotnie powstała u schyłku XIV w.

Kamienice dzielnicy staromiejskiej, gdzie skupia się większość zabytkowych budowli miasta. Łącznie w Kłodzku jest około 400 zarejestrowanych obiektów ochronnych.

Podziemna Trasa Turystyczna im. Tysiąclecia Państwa Polskiego, którą utworzono w trakcie prac zabezpieczających Stare Miasto przed katastrofą, jaka mu zagrażała w wyniku działania wód gruntowych, a także z powodu nieodpowiednich fundamentów i zawalających się korytarzy. Powstała z inicjatywy zespołu Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie i obejmuje wybrany ciąg wyrobisk podziemnych. Jest unikatem co najmniej w skali regionu.
Muzeum Ziemi Kłodzkiej, które mieści się w siedzibie dawnego konwiktu jezuickiego. Obecny wygląd zewnętrzny budynku jest skutkiem przebudowy w XVIII stuleciu, kiedy otrzymał jednolitą elewację. Placówka, znajdująca się w stylowych i nastrojowych wnętrzach gromadzi wiele unikatowych eksponatów, prezentowanych na wystawach stałych i czasowych.
www.noclegiklodzko.pl
biuro@verona.ta.pl
izalag@wp.pl
Stronę wykonała firma GoldenMayer.pl
Noclegi Kłodzko "VERONA"
UL. JULIUSZA SŁOWACKIEGO 7
57-300 KŁODZKO
tel. 665-347-757
tel. 503-129-776
Wróć do spisu treści